K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Słupskie Dni Seniora

0

Konferencją „Mury czy mosty” rozpoczęły się w Słupsku I Dni Seniora. Potrwają do 30 września, a w ich trakcie ma się odbyć około 40 zdarzeń edukacyjno-twórczych.

Konferencja odbywała się w auli Akademii Pomorskiej. W tej uczelni bowiem działa również Uniwersytet Trzeciego Wieku, który skupia seniorów chcących pogłębiać swoją wiedzę. Referat inauguracyjny pt. Mury czy mosty w codziennym życiu naszych seniorów” wygłosiła dr Marianna Borawska ze Słupskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Co było impulsem do organizacji takiej imprezy?

Chodziło nam o zaktywizowanie maksimum seniorów mieszkających w całym Słupsku, którzy otrzymają ofertę różnego rodzaju ciekawych imprez, w zależności od swoich zainteresowań. Ciągle poznajemy punkt widzenia ludzi starszych. Nie wszystkich interesuje uniwersytet trzeciego wieku, nie wszyscy chcą chodzić na wykłady, uczyć się języków obcych, malować czy wykonywać wyroby z ceramiki. Są tacy, którzy chcieliby uprawiać nieco sportu, pograć w ping-ponga, chodzić na wycieczki czy zbierać grzyby. Chodziło więc o tę zróżnicowaną ofertę dla wszystkich w różnych miejscach Słupska – wyjaśnia dr Marianna Borawska.

I Słupskie Dni Seniora swoim zakresem obejmują wiele obszarów życia przeciętnego człowieka, niekoniecznie w wieku senioralnym. Jak twierdzi dr Borawska, psychicznie ciągle jesteśmy młodzi, tylko ciało czasem szwankuje, ale im dłużej jesteśmy aktywni, tym dłużej jesteśmy młodzi.

Program jest niezwykle bogaty. Jak informuje Małgorzata Mogielnicka ze Stowarzyszenia „Horyzont”, w organizację Dni Seniora włączyło się wiele instytucji i firm, dlatego oferta jest niezwykle szeroka – od różnego rodzaju wykładów poprzez sztukę bierną i czynną po sport. Przypomnijmy – wszelkie informacje na temat SDS dostępne są na stronie http://slupskiedniseniora.weebly.com. W piątek kolejny słupski dzień seniora, a zakończenie imprezy ma nastąpić w sobotę, 30 września.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.