K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Społecznie o używkach

0

W sali rajców lęborskiego ratusza odbyła się debata społeczna z udziałem policjantów. Spotkanie dotyczyło spraw związanych z bezpieczeństwem mieszkańców miasta i okolic. Szczególną uwagę zwrócono na powszechny problem z narkotykami oraz wszelkiego rodzaju środkami psychoaktywnymi.

Policjanci z Lęborka zaprosili mieszkańców miasta do udziału w debacie społecznej mającej na celu usprawnienie współpracy w zakresie bezpieczeństwa na terenie powiatu lęborskiego. Przedstawiono funkcjonowanie aplikacji Moja Komenda oraz Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Spotkanie odbyło się dzisiaj, 28 września, w sali rajców lęborskiego urzędu miasta. W debacie uczestniczyli przedstawiciele ratusza i okolicznych placówek oświatowych oraz komendant powiatowy policji wraz ze swoim zastępcą, dzielnicowi, a także funkcjonariusze zajmujący się profilaktyką społeczną.

Jednym z ważniejszych zagadnień było omówienie powszechnego problemu społecznego, jakim jest zażywanie narkotyków i wszelkiego rodzaju środków psychoaktywnych. Poprzez prezentację starano się uczulić uczestników debaty na zagrożenia wynikające z przyjmowania używek, po które coraz częściej sięgają młode osoby. (rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.