K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Cel – damska torebka

0

Lęborscy policjanci zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o dokonanie rozbojów. W sierpniu 19-latek zaatakował dwie starsze kobiety, wyrywając im torebki. Jak się okazało, już wcześniej dopuszczał się przestępstw o podobnym charakterze.

Kryminalni, pracując nad sprawą rozbojów, do których doszło w sierpniu tego roku na terenie Lęborka, zatrzymali 19-letniego mężczyznę podejrzewanego o dokonanie kradzieży.

Po przeanalizowaniu zabezpieczonych materiałów dowodowych i przesłuchaniu świadków śledczy ustalili, że napastnik, podbiegając do starszych kobiet, wyrywał im z rąk torebki i uciekał z łupem. Po takim ataku jedna z kobiet przewróciła się i doznała uszkodzeń ciała. Jak się okazało – mówi asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku – mężczyzna ten już wcześniej dokonywał przestępstw o podobnym charakterze.

Zgromadzone przez policjantów materiały dowodowe pozwoliły na przedstawienie 19-latkowi zarzutów. Dzisiaj, 29 września, sąd przychylił się do wniosku prokuratora i policji, decydując o jego tymczasowym aresztowaniu. Za dokonane rozboje mieszkańcowi Lęborka grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.