K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Do tarczy o Puchar Starosty

0

Na obiekcie Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski” odbyły się II Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Słupskiego. Patron powiatowy zastąpił Prezydenta RP, który nie podtrzymał piętnastoletniej tradycji.

Po wycofaniu się Kancelarii Prezydenta RP z fundowania pucharu dla Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich dla Amatorów nie pozostało władzom Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski” nic innego, jak szukać rozwiązania. Aby podtrzymać dalej prestiż tych zawodów, już po raz drugi Starosta Słupski ufundował puchary i nagrody dla najlepszych strzelców amatorów. Należałoby tu zaznaczyć, że Klub Strzelecki „Gryf Słupski” przez 15 lat był jedynym klubem w Polsce, który organizował tego typu zawody na słupskiej strzelnicy.

W tegorocznych zawodach na linii ognia stanęło ponad stu zawodników i zawodniczek z całej Polski. Zawody przeprowadzono w dziewięciu konkurencjach strzeleckich, w tym jednej dla dzieci.

Zwycięzcą II zawodów został Jan Więcławski z Neptuna Gdynia, który wygrał trzy konkurencje strzeleckie. W pistolecie sportowym uzyskał 193 punkty, z rewolweru miał 188 punktów, a w pistolecie centralnego zapłonu zebrał łącznie 189 punktów.

W tych zawodach słupscy strzelcy byli bardzo gościnni. Spośród zawodników „Gryfa Słupskiego” w pistolecie sportowym na 20 strzałów Grzegorz Rataj z wynikiem 192 punkty zajął drugie miejsce oraz wywalczył trzecie w konkurencji pistoletu centralnego zapłonu, uzyskując 184 punkty. Do tego osiągnięcia doszło jeszcze trzecie miejsce w karabinie sportowym Mateusza Wolffa, a jego wynik to 152 punkty.

Zawodnik z Centrum Wyszkolenia Strzeleckiego Słupsk Marcin Konkol z wynikiem 100 punktów wygrał strzelanie w finale australijskim, a w karabinie sportowym 20 strzałów z wynikiem 157 punktów zajął miejsce drugie. Konkurencję pistoletu pneumatycznego z wynikiem 363 punkty wygrała Bożena Pankowska Klub Strzelecki Kołobrzeg.

Z karabinu pneumatycznego najcelniej strzelał Arkadiusz Bałdyga (Klub Strzelecki Bobolice), który uzyskał 353 punkty. Z kolei jego kolega klubowy Zdzisław Kurta z wynikiem 161 punktów zajął pierwsze miejsce w konkurencji karabinu sportowego. W konkurencji karabin sportowy 10 strzałów leżąc z wynikiem 96 punktów triumfował wśród dzieci słupszczanin Marcin Łabik. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.