K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Niezbędny przegląd

1

Wraz z rozpoczęciem sezonu grzewczego należy pamiętać o wykonaniu niezbędnych przeglądów instalacji grzewczych oraz przewodów kominowych. Strażacy apelują do użytkowników o szczególną dbałość w tym zakresie. Może to znacznie ograniczyć zdarzenia związane z zatruciem tlenkiem węgla.

Przedstawiciele straży pożarnej apelują o wykonywanie przeglądów instalacji grzewczych oraz sprawdzanie drożności przewodów kominowych i wentylacyjnych. St. kpt. Piotr Krzemiński, rzecznik prasowy KP PSP w Lęborku, zwraca się przede wszystkim do użytkowników pomieszczeń opalanych paliwem stałym i ciekłym. Dzięki czynnościom prewencyjnym uniknie się zatruć tlenkiem węgla. Warto też w domu lub mieszkaniu zainstalować czujkę tlenku węgla. Rzecznik PSP przypomina, że tego gazu nie widać i nie ma zapachu.

Nadal spore zagrożenie dla środowiska i własnego bezpieczeństwa stwarzają osoby wykorzystujący niewłaściwy opał. Piotr Krzemiński przypomina, że ustawa o ochronie środowiska zabrania palenia w piecu innymi materiałami niż te, do których urządzenie grzewcze jest przystosowane. Na pewno nie mogą nimi być śmieci. Szczególnie, że podczas spalania wydzielają ogromna ilość środków toksycznych, które negatywnie oddziałują nie tylko na środowisko, ale i na ludzkie organizmy.

Niestety nie wszyscy mieszkańcy ogrzewający swoje domostwa przejmują się skutkami ubocznymi wynikającymi z wykorzystywania odpadów. (opr. rkh)

DyskusjaJeden komentarz

  1. Dobre ? ochrona środowiska i straż miejska nic nie może zrobić nawet gdy ktoś pali śmieci w piecu, nie mają takich narzędzi wywierania wpływu na właściciela.