K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Gala czeladnika

0

Gala Czeladnika odbyła się dzisiaj, 3 października, w sali rajców lęborskiego ratusza. Na pierwszy stopień zaawansowania zawodowego uroczyście pasowano „Szablą Kilińskiego” absolwentów kształcenia w zawodach rzemieślniczych.

Uroczystość organizowana przez Powiatowy Cech Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lęborku dedykowana była absolwentom kształcenia w zawodach rzemieślniczych. W Gali Czeladnika, która rozpoczęła się w sali rajców lęborskiego ratusza, uczestniczyli licznie zaproszeni goście, w tym pracodawcy, przedstawiciele parlamentu i władz samorządowych.

To trzecia z rzędu Gala Czeladnika, w której w tym roku brało udział 96 uczniów w 11 zawodach – mówi Renata Kępińska, dyrektor Powiatowego Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Lęborku. – Mamy fryzjerów, piekarzy, cukierników, monterów i stolarzy. Dla nich jest to uroczyste wejście w dorosłość. Każdy z nich musiał przejść przez egzamin teoretyczny i praktyczny. Egzamin rangi ogólnopolskiej, najważniejszy dla młodego człowieka.

To właśnie dzisiaj na pierwszy stopień zaawansowania zawodowego uroczyście pasowano „Szablą Kilińskiego” absolwentów kształcenia w zawodach rzemieślniczych. Replika szabli to odznaka stanowiąca najwyższe odznaczenie rzemieślnicze i jest nadawana za wybitne zasługi dla rozwoju rzemiosła polskiego i propagowanie jego osiągnięć w kraju i zagranicą.

Absolwentom pozostaje życzyć sukcesów w dalszej karierze zawodowej. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.