K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

MOA z Karolinką

0

Założycielami zespołu muzycznego MOA Marta Fitowska z Potęgowa oraz Łukasz Spoczyński pochodzący z Lęborka. Grupa wzięła udział w Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, wygrywając Debiuty 2017. To właśnie do tej formacji trafiła w tym roku pamiątkowa opolska Karolinka.

Ogólnopolski sukces osiągnął zespół muzyczny MOA, który uczestniczył w 54. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Piosenką zatytułowaną „Ile udźwignie niebo” wygrał Debiuty 2017. Formacja została założona przez wokalistkę z Potęgowa – Martę Fitowską oraz Łukasza Spoczyńskiego, pochodzącego z Lęborka. Jaki gatunek muzyki można usłyszeć w ich wykonaniu? Marta Fitowska zalicza ją do gatunku indie rocka lub indie britpopową, czyli tego, co w tej chwili na świecie jest grane.

Myślę, że coś w tym takiego jest, co może ludzi urzekać. Festiwal w Opolu pokazał, że może i bardzo się cieszymy. Niedługo mamy nadzieję opowiedzieć więcej historii, bo trochę piosenek w zanadrzu mamy. Więcej historii opowiedzieć ludziom, którzy być może będą chcieli nas usłyszeć – skromnie dodaje wokalistka.

Muzycy mają ściśle określone plany i są w ciągłej podróży, jednak zawsze z przyjemnością przyjeżdżają w rodzinne strony. Marta Fitowska żałuje, że tak rzadko, ale taka jest ich praca i ma nadzieję, że znajomi i sympatycy ich zespołu to rozumieją.

Po Opolu dostaliśmy tak mnóstwo dobrych wiadomości od ludzi ze Słupska, Potęgowa, Lęborka i okolic Pomorza… Bardzo za nie dziękujemy. Nie zdążyłam na wszystkie odpowiedzieć, ale takie wsparcie jest bardzo ważne. Daje dużo odwagi w realizacji naszych marzeń, pasji, która staje się naszym zawodem – zapewnia wokalistka.

Obecnie grupa MOA pracuje nad swoim debiutanckim albumem. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.