K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Stawek w rewitalizacji

0

Dobiega końca pierwszy etap rewitalizacji Stawku Łabędziego przy ulicy Kościuszki. Projekt ten wygrał 2 lata temu głosowanie w budżecie obywatelskim, ale pieniędzy na razie wystarczyło tylko na część chodnika.

Pierwszy etap rewitalizacji Stawku Łabędziego powinien być zakończony 2 lata temu, kiedy to projekt zwyciężył w głosowaniu mieszkańców decydujących o przeznaczeniu budżetu obywatelskiego. Jego realizację wstrzymał wiceprezydent Marek Biernacki, który był zdania, że stawek należy zrewitalizować kompleksowo”, czyli od początku do końca.

W roku minionym kolejny taki projekt nie zebrał odpowiedniej liczby głosów, ale otoczenie stawku zaczęło się zmieniać na podstawie wyniku poprzedniego głosowania. Wylano dywanik asfaltowy, ale tylko w połowie, gdyż na ciąg dalszy zabrakło pieniędzy. Chodnik ma być dokończony w kolejnym etapie i to niekoniecznie za sprawą budżetu obywatelskiego, bo – jak informuje radny Tomasz Lesiak, inicjator projektu – na całość znajdą się pieniądze w ramach finansowania tzw. zielonych klinów. A całość to także miejsca zabaw dla dzieci, strefa chillout, siłownia na wolnym powietrzu itp. Nie wiadomo tylko, czy rewitalizacja obejmie również kompletnie zapuszczoną wyspę, która długo była ostoją łabędziej pary, ale teraz nie ma już dla niej miejsca w gąszczu porastającej ją roślinności.

Na marginesie dodajmy, że już pierwszych dni jesieni liście zatkały ujście strumyka ze słupskiego Stonehenge. Teraz rozlewa się on szeroko po stawkowym chodniku. Miejmy nadzieję, że usunięcie tego zatoru nie będzie czekało na… kompleksowe rozwiązanie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.