K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Naprzód z nadzieją

0

Idźmy naprzód z nadzieją” to hasło tegorocznych obchodów 14. Lęborskiego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. W dniach sąsiadujących z Dniem Papieskim – od 6 do 16, a następnie 22 października – w Lęborku oraz na terenie gminy Nowa Wieś Lęborska organizowane będą liczne wydarzenia religijne i kulturalne.

Do nauczania św. Jana Pawła II i jego zachęty „Idźmy naprzód z nadzieją” nawiązywać będą wydarzenia związane z 14. Lęborskim Tygodniem Kultury Chrześcijańskiej. W dekanacie lęborskim tegoroczne obchody odbędą się w dniach od 6 do 16 października oraz 22 tego miesiąca.

Ryszard Wenta, współorganizator Lęborskiego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej, serdecznie zaprasza lęborczan i mieszkańców gminy Nowa Wieś Lęborska do udziału we wszystkich przygotowanych wydarzeniach. Już 6 października, bezpośrednio po mszy w sanktuarium św. Jakuba otwarta zostanie Strefa Chwały. Następnego dnia w Stacji Kultura o godz. 10.30 rozpoczną się drugie już warsztaty gospels. Animatorzy będą włączali chętnych do wspólnego śpiewania, a całe wydarzenie trwać będzie do godz. 20.30. Efekt warsztatów zaprezentowany zostanie w niedzielę o godz. 12 w kościele pw. Miłosierdzia Bożego.

W Dniu Papieskim, 8 października, prowadzona będzie kwesta na papieski fundusz stypendialny, z którego korzysta kilka tysięcy polskiej uzdolnionej, będącej w niedostatku materialnym, młodzieży. Ryszard Wenta zaprasza także uczniów szkół gimnazjalnych do udziału w Forum Młodych, które odbędzie się w kinie Fregata. W tym roku hasłem przewodnim forum jest „Chawira, nadzieja młodych”.

Zdaniem organizatorów przedsięwzięcia, uczestnictwo w Tygodniu Kultury Chrześcijańskiej to okazja do zaczerpnięcia radości z życia oraz uświadomienia sobie, że jesteśmy potrzebni i zapraszani do spotkania z drugim człowiekiem. Współorganizator Lęborskiego Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej zwraca uwagę na dwa jubileusze, które w tym czasie będą obchodzone. Jednym z nich jest 25-lecie parafii pw. Jadwigi Śląskiej, natomiast drugim 10-lecie obecności w Lęborku sióstr pasjonistek. Swego czasu siostry prowadziły przedszkole. Teraz związane są z parafią pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski.

Szczegółowy program wydarzeń religijnych i kulturalnych udostępniono w internecie, ale również na plakatach oraz ulotkach, które będą dystrybuowane w Lęborku oraz na terenie gminy Nowa Wieś Lęborska. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.