K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Do sądu za wypadek

0

Prokuratura Okręgowa w Słupsku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko kierowcy ciężarówki. Sprawa dotyczy śmiertelnego wypadku, do którego doszło na terenie bazy wojskowej w Redzikowie.

Śmiertelny wypadek na terenie bazy wojskowej w Redzikowie zdarzył się na początku marca tego roku. Do tragedii doszło w trakcie prowadzonych prac budowlanych, kiedy kierujący ciężarówką wykonując manewr cofania przygniótł jednego z pracowników do maszyny zagęszczającej kruszywo.

W wyniku postępowania Prokuratura Okręgowa skierowała do Sądu Rejonowego akt oskarżania przeciwko Ryszardowi W., kierowcy pojazdu. Śledczy ustalili, iż oskarżony nieumyślnie naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Wykonując manewr pojazdem w warunkach ograniczonej widoczności nie zachował odpowiedniej do sytuacji ostrożności. W szczególności nie zapewnił sobie pomocy przy obserwacji ze strony pozostałych osób. W następstwie pokrzywdzony doznał silnego uściśnięcia brzucha, które doprowadziło do śmierci przez uduszenie. Ustalono, że zarówno kierujący pojazdem, jak i pokrzywdzony byli trzeźwi w momencie zajścia.

Oskarżony nie przyznał się do stawianych mu przez prokuraturę zarzutów. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, za które grozi od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.