K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kampania z przeciwnikiem

0

Prawo i Sprawiedliwość przygotowuje się do nadchodzących wyborów samorządowych. Przedstawiciele partii mówią, że zrobią wszystko, aby odsunąć Roberta Biedronia od władzy.

Prawo i Sprawiedliwość zapowiedziało zbudowanie w szerokiej koalicji wymierzonej w urzędującego prezydenta Słupska Roberta Biedronia. W nadchodzących wyborach samorządowych partia zamierza współpracować z różnymi środowiskami, które także nie są zadowolone z pracy sternika miasta. Razem zamierzają wystawić wspólnego kandydata na prezydenta. Aktualnie – zaznacza posłanka Jolanta Szczypińska – trwają rozmowy, aby stworzyć wspólny plan działania, co miałoby przynieść efekt w postaci wygranej w wyborach samorządowych. Tym samym obecny prezydent na dobre musiałby pożegnać się z uprawianiem polityki w Słupsku.

Przedstawicielka Prawa i Sprawiedliwości ocenia, że Robert Biedroń nie sprawdził się jako włodarz miasta, choć początek jego urzędowania wiązał się z wielkimi nadziejami wśród słupszczan na poprawę kondycji miasta. Po trzech latach sprawowania władzy sytuacja w odbiorze prezydenta przez wyborców diametralnie jednak się zmieniła.

Wiemy dokładnie, że Słupsk – niestety – bardzo dużo stracił na tej prezydenturze, a nawet popadł w ruinę – mówi Jolanta Szczypińska.

Posłanka nie zdradziła, z kim jej partia miałaby tworzyć alians przeciwko Robertowi Biedroniowi, ale wiadomo, że jako partner na pewno nie wystąpi Platforma Obywatelska. Według Jolanty Szczypińskiej miasto wiele straciło na rządach obecnego prezydenta i potrzebne są natychmiastowe zmiany.

Miały być inwestycje, Słupsk miał być takim Las Vegas, miastem wielkim i zauważanym, z dużą promocją, aby przyciągać inwestorów i wyrównywać szanse mieszkańców w skali kraju. Teraz wystarczy przejść się środkiem miasta, aby zobaczyć, jak to wygląda. Warto też popatrzeć, jak wygląda praca w ratuszu, zatrudnianie pracowników, jaka jest liczba tych, którzy odchodzą, pomimo że rynek pracy w Słupsku nie jest łaskawy – mówi posłanka ziemi słupskiej.

Podczas konferencji prasowej PiS odniesiono się także do kwestii powstania województwa środkowopomorskiego, które jeśli powstanie, to dopiero w kolejnej kadencji.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.