K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Miniaturowa latarnia

0

Do użytku najmłodszych mieszkańców Łeby oddano kompleks zabawowy stylizowany na latarnię morską Stilo. Plac zabaw przy ulicy Kościuszki to kolejne miejsce w mieście, na którym rodzice będą mogli aktywnie spędzać czas wspólnie ze swoimi pociechami.

Jak na nadmorską miejscowość przystało również ogródek jordanowski wykonano w stylu nawiązującym do przybrzeżnego krajobrazu. Na oddanym niedawno do użytku placu zabaw w Łebie zobaczyć można urządzenia zabawowe, między innymi zjeżdżalnie stylizowaną na latarnię morską Stilo oraz piaskownicę w kształcie statku. Miejsce zabawy i wypoczynku przeznaczone jest nie tylko dla mieszkańców Łeby, ale i turystów, którzy do nadmorskiego kurortu przyjeżdżają całymi rodzinami.

Nowy kompleks zabawowy znajdujący się przy ulicy Kościuszki tuż za łebskim kinem Rybak został ufundowany przez pomorskiego potentata energetycznego. Podczas otwarcia kompleksu 1 października 2017 roku pojawiło się wielu mieszkańców Łeby z dziećmi. Uczestniczył w nim też przedstawiciel Energi. Zabawa dla najmłodszych trwała cztery godziny i jak zapewnia burmistrz miasta, była bardzo udana.

W tym roku nowy plac zabaw pojawił się również w innej części miasta, czyli w parku Misjonarzy Oblatów. Natomiast kolejna tego rodzaju inwestycja ma być zrealizowana na terenie Łeby ze środków budżetu obywatelskiego.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.