K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kajakowym szlakiem

0

Rzeka Łeba może stać się wyjątkowo atrakcyjna dla osób uprawiających sporty wodne. W planach jest budowa infrastruktury turystyki kajakowej wraz z oznakowaniem rzecznej trasy. Inwestycja ma być realizowana w ramach przedsięwzięcia pod nazwą „Pomorskie Szlaki Kajakowe”.

Rozwój turystyki kajakowej to główny cel strategicznego przedsięwzięcia samorządu województwa pomorskiego pod nazwą „Pomorskie Szlaki Kajakowe”. W projekcie bierze udział także Lębork wspólnie z gminami Nowa Wieś Lęborska, Główczyce, Wicko, Łeba oraz gminą Łęczyce, która jest partnerem wiodącym. Tomasz Bronk, naczelnik wydziału organizacyjnego UM w Lęborku wyjaśnia, że w projekcie chodzi o to, aby powstało jak najwięcej przystani kajakowych, pomostów i miejsc, w których kajakarze mogą się zatrzymać.

Co powstanie w Lęborku?

Przedsięwzięcie w Lęborku obejmie wybudowanie pomostu i zagospodarowanie terenu między rzeką Łebą a rzeką Okalica – mówi Tomasz Bronk. – To jest blisko drogi wojewódzkiej, Alei Niepodległości. Tam jest taki teren, że kajakarze i tak muszą wyjść na ląd, wyciągnąć kajak, a potem go zwodować. Oczywiście z pominięciem młyna i zamku krzyżackiego. Dlatego zaproponowaliśmy, aby to miejsce przeznaczone zostało na projektowy cel.

Podpisanie umowy dotyczącej otrzymania dofinansowania umożliwiającego wdrożenie planów w życie ma nastąpić jeszcze w tym roku. Lęborska przystań wraz z przenoską dla kajakarzy ma powstać w trybie „Projektuj i wybuduj”. Wiąże się to z wykonanie dokumentacji technicznej a następnie realizacji inwestycji, która rozpocznie się prawdopodobnie w 2018. Zaplanowano również szczegółowe oznakowanie szlaków wodnych. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.