K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Most już widoczny

0

Widoczne są już rezultaty prac prowadzonych na rzece Łebie i związanych z budową nowego mostu. Nowa przeprawa połączy ulicę Weterynaryjną z Komuny Paryskiej w Lęborku, udrażniając komunikację nie tylko w tej części miasta.

W Lęborku trwa budowa mostu na rzece Łebie. Oprócz nowej przeprawy powstaną połączenia drogowe – od mostu do ulicy Komuny Paryskiej będzie wybudowana jezdnia wraz z chodnikami i ścieżką rowerową. Natomiast po drugiej stronie rzeki, droga zostanie połączona z już istniejącym asfaltowym odcinkiem ulicy Weterynaryjnej. Romuald Babul, naczelnik wydziału realizacji i inwestycji UM w Lęborku podkreśla, że dzięki tej przeprawie skomunikowane zostaną oba brzegi.

Widoczne są już znaczne postępy w prowadzonej inwestycji.

Prawie trzy i pół miliona złotych brutto, to jest wartość naszej umowy – mówi Romuald Babul. – Ona ma się skończyć w roku 2018, ale z postępu robót na placu budowy wygląda, że prace będą wykonane zdecydowanie przed terminem. Dzisiaj podstawowe elementy mostu zostały już położone. Myślę, że przed samym końcem inwestycji, gdy wszystkie prace już zostaną wykonane, a przed ostatecznym odbiorem, będzie można warunkowo puścić ruch przez most.

Miasto ma jeszcze w planach wykonanie odrębnej inwestycji, lecz ściśle związanej z tą częścią miasta. Obecnie trwają prace projektowe nad poprawieniem standardów przejazdu na odcinku od powstającego mostu do ulicy Pionierów. Chodzi o poszerzenie drogi oraz budowę chodników i ścieżki rowerowej. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.