K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Muzealny rabat

0

W najbliższy weekend Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku będzie można zwiedzić za pół ceny. To efekt przyłączenia się do akcji promocyjnej „Polska zobacz więcej”, przygotowanej przez Polską Organizację Turystyczną.

W ramach ogólnopolskiej akcji „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” każdy będzie mógł zwiedzić Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku po niezwykle okazyjnej cenie. Od piątku do niedzieli można nabyć bilety wstępu z 50-procentowym rabatem. Jest to akcja Polskiej Organizacji Turystycznej, z którą słupscy muzealnicy współpracują od wielu lat.

Zaangażowaliśmy się w nią dla dobra zwiedzających – podkreśla Katarzyna Maciejewska z Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku – ponieważ rzeczywiście we wszystkich naszych trzech oddziałach, czyli w zamku i młynie, w Swołowie i w Klukach, przez trzy dni będzie można zobaczyć wszystko za połowę normalnej ceny. Wszystkie bilety wstępu, niezależnie od tego, czy jest się seniorem, czy ma się normalny bilet, czy jest się młodzieżą szkolną, kosztują połowę tego, co zwykle. Czyli po prostu śmieszne pieniądze.

Na gości czeka oczywiście wystawa prac Witkacego, które w zamku można oglądać tylko przez następny miesiąc, potem zostaną poddane pracom konserwatorskim, a następnie przeniesione do rewitalizowanych spichlerzy sztuki. Ponadto udostępniono ekspozycję ze zbiorami numizmatycznymi z okresu II wojny światowej. W gablotach znalazły się ordery i odznaczenia pochodzące z Polski, ZSRR oraz III Rzeszy, a także monety oraz banknoty i bony, którymi posługiwano się w latach 1939-1945.

Muzealnicy liczą, że takie inicjatywy jak weekendowe zniżki spopularyzują regionalną historię i skłonią odwiedzających do częstych powrotów.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.