K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Lodowisko nie w leasingu

1

Słupsk rezygnuje z leasingu miejskiego lodowiska. Jedyna oferta, która wpłynęła w trakcie konkursu, okazała się za droga. Nie oznacza to jednak, że tej zimy ślizgawka nie stanie przed ratuszem.

W czerwcu radni wyrazili zgodę na zaciągnięcie zobowiązania leasingowego na zakup lodowiska i maszyny do pielęgnacji tafli lodu. Kwota przeznaczona na miejską ślizgawkę nie mogła przekroczyć 680 tysięcy złotych. Ogłoszone postępowanie przetargowe szybko zweryfikowało przyjętą sumę. Do SOSiRu wpłynęła tylko jedna oferta, która znacznie przewyższyła ustaloną kwotę. W związku z tym miasto wycofało się z takiej formuły kupna.

W ubiegłych latach dzierżawiliśmy lodowisko i do tej koncepcji wrócimy, ponieważ uważamy, że nie powinniśmy dzisiaj przepłacać – a w każdej ofercie, którą składamy, koszty są dużo wyższe – mówi Krystyna Danilecka-Wojewódzka, wiceprezydent Słupska. – Nie znajdujemy uzasadnienia, aby zapłacić przeszło sto tysięcy więcej za leasing. Do tej formuły wrócimy, kiedy będziemy przekonani, że otrzymamy taką ofertę, na jaką będzie nas stać.

Jutro podczas nadzwyczajnej sesji rady miejskiej rajcy będą głosować nad uchyleniem uchwały wyrażającej zgodę na leasing. Lodowisko planowo powinno być uruchomione na początku grudnia. Rok temu według podanych przez SOSiR danych z miejskiej ślizgawki skorzystało 30 tysięcy osób, a na biletach zarobiono około 150 tysięcy złotych.

(opr. jwb)

DyskusjaJeden komentarz