K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Bloki z dofinansowaniem

0

Pora roku nie przeszkadza w budowie nowych budynków wielorodzinnych, które powstają na osiedlu Sportowa w Lęborku. Roboty budowlane prowadzone są w sąsiadujących ze sobą lokalizacjach. Na realizację inwestycji miasto pozyskało dofinansowanie zewnętrzne.

Na osiedlu Sportowa w Lęborku – przy ulicach Czecha i Marusarzówny – trwa budowa budynków wielorodzinnych. Romuald Babul, naczelnik wydziału realizacji i inwestycji UM w Lęborku, sądzi, że za miesiąc zakończą się prace budowlane w budynku przy ulicy Czecha, w którym powstaną 22 mieszkania komunalne. Obok budowany jest budynek z 33 mieszkaniami. Prace wiążące się z jego odbiorem powinny zakończyć się w kwietniu przyszłego roku.

Roboty budowlane prowadzone są zgodnie z założonym harmonogramem. Romuald Babul przypomina, że Bank Gospodarstwa Krajowego w 30 procentach finansuje tę inwestycję.

Budynek przy ulicy Czecha realizuje Przedsiębiorstwo Budowlane Narloch z Kościerzyny. Wartość prac wynosi przeszło 2 miliony 600 tysięcy złotych. Natomiast prowadzona inwestycja przy ulicy Marusarzówny szacowana jest na kwotę 4 milionów złotych. Wykonawcą tego zadania jest Zakład Budowlany Dzida i Zaręba Spółka Jawna z Lęborka. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.