K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dekada Incantare

0

Zespół Muzyki Dawnej „Incantare” istnieje już dziesięć lat. Z okazji okrągłej rocznicy powstania formacji działającej w strukturach Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku zaplanowano urodzinowy koncert. Wstęp będzie nieodpłatny.

Dziesięć lat minęło od założenia w Młodzieżowym Domu Kultury w Lęborku Zespołu Muzyki Dawnej „Incantare”. Teresa Szczepańska, dyrektor MDK, przypomina, że dekadę temu zatrudniła w swojej placówce nauczyciela muzyki, Mirosławę Grynkiewicz. Podczas rozmowy panie doszły do wniosku, że dobrze byłoby założyć zespół muzyki dawnej. Na początek powstała grupa fletowa, której instrumentami były plastikowe flety proste. Z biegiem czasu zaczęły pojawiać się nowe instrumenty – każdego roku jeden. Obecnie zespół dysponuje całą rodziną fletów renesansowych i barokowych, bębnami, lirami korbowymi, szałamajami, fidelami, a nawet dudami. W skład formacji wchodzi 6 osób.

Już teraz trwają przygotowania do obchodów związanych z okrągłą rocznicą istnienia formacji, która w swoim repertuarze posiada utwory epoki średniowiecza, renesansu i wczesnego baroku. Dyrektor Szczepańska cieszy się, że zespół tak się rozwinął i teraz może świętować swoje dziesięciolecie. Uroczysty koncert jubileuszowy odbędzie się w kinie Fregata 9 listopada o godz. 17. Wstęp na koncert będzie wolny. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.