K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

GDDKiA konsultuje plany

0

Podczas wczorajszego spotkania z mieszkańcami miejscowości leżących w obrębie trasy Słupsk – Ustka Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przedstawiła projekt przebudowy drogi 21. Powstanie ciąg pieszo-rowerowy, a skrzyżowania na trasie będą przebudowane.

Wzmocnienie nawierzchni, budowa pasów serwisowych, chodników i zatoczek autobusowych – to wszystko przewiduje projekt wykonania trasy 21 ze Słupska do Ustki. Zgodnie z planami przebudowany zostanie odcinek 13 kilometrów drogi, wzdłuż której powstanie także ciąg pieszo-rowerowy. Według projektu ścieżka dla cyklistów będzie miała od 3,5 do 5,5 m szerokości. Niestety prowadzona jest naprzemiennie po obu stronach DK 21.

Jechaliśmy do Gdańska na pierwszą prezentację koncepcji z dużymi obawami – mówi Barbara Dykier, wójt gminy Słupsk. – Obawiałam się, że przebudowa wykonana zostanie w minimalnym zakresie – naprawa nawierzchni, może jakaś ścieżka rowerowa. Natomiast to, co zostało zaprezentowane, naprawdę zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo na trasie przez gminę Słupsk i gminę Ustka.

Gmina Słupsk zastrzeżenia zgłosiła do dwóch skrzyżowań – we Włynkówku i Bydlinie, i wnosi o taką korektę. Jednym z rozwiązań projektu budowy trasy 21 jest ograniczenie punktów przecinania się dróg. Przewiduje się również ulokowanie stanowisk do ważenia ciężarówek i pojazdów osobowych dla obu kierunków. Zmieniona zostanie również geometria łuków na drodze. Przebudowa trasy 21 miałaby rozpocząć się w 2019 roku.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.