K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dzierżawa zamiast leasingu

0

Miasto ostatecznie zrezygnowało z zakupu lodowiska w formule leasingu. Ślizgawka pod ratuszem ma się jednak pojawić, ale będzie dzierżawiona, jak w poprzednich latach.

Do przetargu na zakup lodowiska w formule leasingu zgłosiła się tylko jedna firma. Jej oferta okazała się jednak dla miasta za wysoka, dlatego zdecydowano się na unieważnienie postępowania. Aby zdążyć z uruchomieniem ślizgawki już na początku grudnia, magistrat musiał szukać tańszych rozwiązań. Ostatecznie postawiono na dzierżawę.

Podjęliśmy decyzję, aby ponownie oszacować koszty. Zależy nam, aby mieszkańcy już od początku grudnia mogli korzystać ze ślizgawki. W tym roku jeszcze raz wydzierżawimy lodowisko i jeszcze raz przyjrzymy się możliwościom zakupu lodowiska. Być może zmienimy formę finansowania i zakres rzeczowy tej inwestycji. Zapewniam jednak, że ślizgawka będzie – mówi Agnieszka Klimczak, dyrektorka SOSiR-u.

Firmy na złożenie ofert mają czas do wtorku. Urzędnicy uważają, że na ten moment dzierżawa jest najbardziej optymalną formą, aby lodowisko w tym roku mogło funkcjonować. Wyłoniony w postępowaniu wykonawca zostanie zobowiązany do uruchomienia ślizgawki do 5 grudnia. Początkowo magistrat na leasing lodowiska chciał przeznaczyć 680 tysięcy złotych.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.