K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rozbudowa w Szczenurzy

0

Budynek Szkoły Podstawowej w Szczenurzy, na terenie gminy Wicko, będzie rozbudowany. Powstaną, między innymi, nowa sala gimnastyczna oraz stołówka z zapleczem. Na realizację inwestycji przeznaczono blisko 5 milionów 700 tysięcy złotych.

Wielkie plany inwestycyjne zostaną wdrożone w życie w niewielkiej miejscowości Szczenurze, w powiecie lęborskim. Rozbudowany zostanie budynek miejscowej szkoły podstawowej. Dariusz Waleśkiewicz, wójt gminy Wicko z satysfakcją i nadzieją mówi, że w miejscu udzielania wywiadu za 1,5 roku będzie otwarta nowa, nowoczesna sala gimnastyczna. Inwestycja składać się będzie także z sal lekcyjnych, stołówki z zapleczem i pokojów wypoczynkowych, aby szkoła mogła przyjmować kolonie i organizować obozy sportowe. Środki finansowe na ten cel pochodzą z budżetu gminy Wicko.

Koszt łączny całej inwestycji to 5 milionów 700 tysięcy złotych – informuje wójt Waleśkiewicz. – Ale mieści się w nim tylko dobudowa sali gimnastycznej ze wszystkimi innymi pomieszczeniami. Dodatkowo, obok nowego obiektu powstanie boisko wielofunkcyjne z nawierzchnią tartanową. Koszt tej inwestycji to, myślę, od 800 tysięcy do miliona złotych, tak więc łączny koszt wszystkiego będzie bliski siedmiu milionom złotych.

W związku z planowaną rozbudową szkoły kilka dni temu podpisano umowę z wykonawcą zadania. Inwestycję zrealizuje lęborska firma Dzida i Zaręba Spółka Jawna. Prace budowlane mają rozpocząć się w połowie listopada tego roku. Ich postęp w okresie jesienno-zimowym będzie uzależniony od warunków pogodowych. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.