K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rozpoczęli rywalizację w SOM

0

W Parku Kultury i Wypoczynku w Słupsku w ramach Słupskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się indywidualne i drużynowe biegi przełajowe szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w których startowało blisko 900 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Od biegów przełajowych słupskie szkoły rozpoczęły największą rywalizację sportową w mieście, która trwać będzie przez cały rok szkolny 2017/2018. Słupska Olimpiada Młodzieży to cykliczna impreza sportowa organizowana przez Słupski Szkolny Związek Sportowy. Główne założenia SOM to aktywne uczestnictwo dzieci i młodzieży w szkolnych i międzyszkolnych imprezach sportowych, kształtowanie zasad „fair play” oraz nawyków do uprawiania sportu. Jerzy Polak, przewodniczący SSZS poinformował, że drużynowe biegi przełajowe inaugurują tę rywalizację szkolną. Obejmować będzie ona 14 konkurencji dziewcząt i chłopców. W biegach przełajowych do klasyfikacji zespołowej wliczanych jest 5 najlepszych indywidualnych wyników z każdej szkoły.

Jako pierwsze rywalizację rozpoczęły dziewczęta z rocznika 2007 i młodsze, a po nich startowali chłopcy. W dalszej kolejności bieg rozgrywali uczniowie z roczników 2005/2006 oraz 2002/2004 – oddzielnie dziewczęta i chłopcy.

Na miejscach medalowych wśród dziewcząt rocznika 2007 znalazły się Zosia Kosicka z SP-10, Oksana Pestka z SP-2 i Wiktoria Wrocławska z SP-1. Zosia uprawia biegi w klubie AML Słupsk i – jak zaznaczyła – jest bardzo wspierana przez rodziców.

W gronie chłopców z rocznika 2007 na miejscu pierwszym przybiegł brat Zosi, Kajetan Kosicki, drugi był Jakub Niemczyk z SP-4, a trzeci Mateusz Tomaszewski z SP-8. W rocznikach 2005/2006 dziewcząt miejsca pierwsze i trzecie zajęły Karolina Krawiec i Wiktoria Wasicka obie z SP-3, a przedzieliła je Aleksandra Bednarek z SP-1. Wśród chłopców zwyciężył Antoni Borecki z SP-2 przed Kacprem Kozłowiczem z SP-10 i Antonim Klimczakiem z SP-4.

Wśród dziewcząt i chłopców roczników 2002/2004 na pierwszych trzech miejscach uplasowali się Ludwika Korniat II LO – Gimnazjum nr 3, Wiktoria Pańka (SP-3) i Laura Cieślik (G-6) oraz Patryk Abel (G-6), Antoni Gulbiński (SP-11) i Jakub Gutowski ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

W punktacji drużynowej w kategorii dziewcząt prowadzi SP-3, przed jedynką i dziesiątką, a wśród chłopców – SP-4, miejsce drugie i trzecie zajmują SP-8 i SP-10, które mają po 12 punktów. Wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt prowadzi I LO przed Zespołem Szkół Informatycznych i IV LO. Kategorii chłopców przewodzi Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych, na miejscu drugim jest Zespół Szkół Budowlanych i Kształcenia Ustawicznego, a na trzecim IV LO. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.