K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Po pieniądze do SGR

0

Do 19 października 2017 roku można składać wnioski o dofinansowanie działalności gospodarczej w Słowińskiej Grupie Rybackiej. Łącznie do rozdysponowania jest 1.700.000 złotych.

Słowińska Grupa Rybacka prowadzi nabór wniosków o dotację na podjęcie lub rozwój działalności gospodarczej. Dofinansowanie przeznaczone jest na działania związane ze wzmacnianiem potencjału wodnego obszaru i poszerzaniem łańcuchów dostaw produktów rybackich, czyli na wszystkie rodzaje małego biznesu od momentu przywozu ryby poprzez drobne przetwórstwo aż do punktów gastronomii rybnej.

Jak informuje Ewelina Laskowska ze Słowińskiej Grupy Rybackiej, całkowity kapitał przeznaczony do rozdysponowania w obecnym rozdaniu wynosi 1.700.000 złotych – w dwu konkursach łącznie. O wsparcie zabiegać mogą firmy i osoby mieszkające na terenie sześciu gmin objętych działaniem Grupy Rybackiej, między innymi Kępic, Smołdzina i Kobylnicy. Jak zawsze najwięcej wniosków wpływa pod koniec terminu naboru. Ich wartość prawdopodobnie zdążyła już jednak przekroczyć pulę środków przypisanych do alokacji.

Dla chętnych Słowińska Grupa Rybacka prowadzi nadal szkolenia dla podmiotów zainteresowanych pozyskaniem dotacji. Dokumenty można składać do czwartku, 19 października br., w Przewłoce przy ulicy Usteckiej 8.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.