K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Szkoła na biomasę

0

W Bierkowie otworzono nowe skrzydło w szkole podstawowej. Inwestycja objęła budowę części dydaktycznej oraz kotłowni na biomasę. Koszt przedsięwzięcia wyniósł ponad 3,5 miliona złotych.

Gmina Słupsk rozbudowuje swoją bazę edukacyjną. Właśnie otworzono nowe skrzydło budynku Szkoły Podstawowej w Bierkowie wraz z nowoczesnymi salami lekcyjnymi. Każdą z nich podłączono do internetu i wyposażono w tablice interaktywne oraz niezbędny sprzęt dydaktyczny. Uczniowie będą mogli korzystać ze świetnie dostosowanych do ich potrzeb klas chemicznych, biologicznych i informatycznych. Ta ostatnia, z kilkudziesięcioma nowymi laptopami, sprawia największe wrażenie.

Postawiliśmy na szkołę 22. wieku – mówi wójt gminy Słupsk Barbara Dykier – ponieważ ma ona służyć pokoleniom. Kiedy więc udało nam się wygospodarować środki na wybudowanie budynku, zabezpieczyliśmy również finanse, aby powstały profesjonalne pracownie.

Ponadto skrzydło ogrzewane jest w oparciu o ekologiczny kocioł na biomasę. Pierwotnie rozbudowa miała służyć rozszerzeniu oferty szkoły o gimnazjum, ale reforma oświaty wymusiła korektę tych planów. Nie zmieniło to planów samorządu gminy i rozbudowa placówki była kontynuowana. Teraz zamiast gimnazjalistów uczą się już klasy siódme, a za rok także ósme.

Dzięki nowym pomieszczaniom lekcyjnym placówka w Bierkowie przyjmie więcej uczniów niż dotychczas. To jest dla nas dziejowe wydarzenie – nie kryje Grażyna Rożnowska, dyrektorka szkoły. – Od dawna marzyliśmy o rozbudowie placówki ze względu na dużą liczbę dzieci. Wcześniejsze pokolenia dyrektorów, rad sołeckich, rad gminy miały na uwadze ten fakt, aby Bierkowo mogło poszczycić się rozbudową szkoły.

Inwestycja, łącznie z wyposażeniem klas i odnowieniem elewacji starej części szkoły, kosztowała gminę 4,2 miliona złotych.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.