K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Oświetlenie po remoncie

0

Urząd Miejski w Słupsku ogłosił postępowanie przetargowe w sprawie zakupu zewnętrznego oświetlenia ratusza. Budynek magistratu od kilku tygodni poddany jest remontowi zewnętrznej elewacji.

Być może już niedługo słupski ratusz będzie miał nową iluminację. Dotychczasowe oświetlenie zewnętrzne od lat jest zepsute. Z naprawy zrezygnowano, gdyż okazała się za droga, a funkcjonowanie samej instalacji uznano za zbyt kosztowne. Teraz stare lampy mają zastąpić nowoczesne i energooszczędne LED-y. Montaż iluminacji to następstwo trwającego właśnie remontu magistratu.

Do 30 października zainteresowane firmy mogą składać swoje oferty na realizację zadania. Wykonanie nakładki świetlnej na fasadę ratusza wraz ze złożeniem pełnej dokumentacji planowane jest na 22 grudnia tego roku.

Front budynku urzędu zostanie podświetlony 120 kolorowymi punktami LED-owymi. Rok temu odbyły się próbne iluminacje magistratu, które zdradziły, jak będzie funkcjonować cała instalacja. Włodarze chcą, aby nowoczesne oświetlenie służyło nie tylko podkreśleniu estetyki bryły ratusza. W przyszłości może stać się scenografią dla organizowanych na placu imprez, takich jak chociażby zabawa sylwestrowa.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.