K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Jubileusz parafii

0

Wczoraj, 16 października, odbyła się uroczysta msza sprawowana w intencji 25-lecia istnienia parafii Świętej Jadwigi Śląskiej w Lęborku. Eucharystia z udziałem chóru Sensus Musicus wpisała się w obchody związane z XIV Lęborskim Tygodniem Kultury Chrześcijańskiej.

W poniedziałek, 16 października, parafia rzymskokatolicka pod wezwaniem św. Jadwigi Śląskiej w Lęborku świętowała tegoroczny odpust ku czci patronki. Jej relikwie zostały przywiezione do Lęborka z Trzebnicy, miejsca jej kultu i wmurowane w ołtarz prezbiterium Parafia posiada też – od 16 października 2016 roku – relikwie św. Jana Pawła II. Jest to kawałek szaty z kroplą krwią świętego. Został on przekazany przez kard. Stanisława Dziwisza.

Podczas eucharystii podziękowano za 25 lat istnienia wspólnoty parafialnej. Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył ksiądz biskup diecezjalny Ryszard Kasyna. Dziękował Bogu za całe dobro, za tych wszystkich, którzy tę wspólnotę parafialna tworzyli swoją ofiarnością, modlitwą i codziennością. Ksiądz biskup pobłogosławił różańce dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej.

Uroczystość, w której uczestniczył również chór Sensus Musicus wpisała się w obchody związane z XIV Lęborskim Tygodniem Kultury Chrześcijańskiej. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.