K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Koncert dla hospicjum

0

Wkrótce przeprowadzona zostanie kolejna akcja przybliżająca fundację do rozpoczęcia budowy hospicjum stacjonarnego w Lęborku. Już 3 listopada w lęborskim kinie Fregata odbędzie się koncert Maleo Reggae Rockers i 2Tm2,3. Środki finansowe uzyskane z biletów – cegiełek zostaną przeznaczone właśnie na ten cel.

Fundacja Lęborskie Hospicjum Stacjonarne nie ustaje w dążeniu do realizacji założonego przez siebie strategicznego przedsięwzięcia. Jest nim budowa placówki, w której osoby nieuleczalnie chore, cierpiące miałyby zapewnioną opiekę medyczną i pomoc w najtrudniejszym momencie – u kresu życia.

Fundacja działa od 13 miesięcy. Obecnie trwa etap zmiany planu zagospodarowania przestrzennego miasta, aby możliwe było uzyskanie przez nią pod koniec 2018 roku tytułu prawnego do działki wskazanej przez władze samorządowe do zabudowy.

Najbliższym planowanym działaniem przybliżającym fundację do rozpoczęcia budowy hospicjum stacjonarnego w Lęborku będzie organizacja wydarzenia muzycznego. Koncert odbędzie się 3 listopada br. o godzinie 19 w Lęborskim Centrum Kultury Fregata.

Wystąpią dwa zespoły – zapowiada Agata Kozyr, prezes fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne – które zamierzają zawitać do Lęborka przy okazji organizowania trasy z okazji 20-lecia ich istnienia. Będą to Maleo Reggae Rockers i 2Tm2,3. Wszystkie pieniądze ze sprzedaży biletów trafią na konto fundacji – są to cegiełki, które przybliżają nas do celu. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie!

Bilety dostępne są do nabycia w kasie Lęborskiego Centrum Kultury Fregata oraz w zakrystii i kancelarii Sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Lęborku.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.