K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Piekiełko w remoncie

0

Na ulicy Piekiełko rozpoczął się długo wyczekiwany przez mieszkańców miasta remont chodnika. Zaniedbany trotuar za 200 tysięcy złotych otrzyma nową nawierzchnię z płyt betonowych.

Już niedługo mieszkańcy centrum Słupska będą mogli cieszyć się nowym chodnikiem. Miasto remontuje trotuar przy ulicy Piekiełko, który ze względu na katastrofalny stan techniczny od lat straszył jego pieszych użytkowników. Prace obejmą pasy po obu stronach jezdni. Obecnie układane są nowe krawężniki oraz podziemne przewody w peszelach do uruchomienia w przyszłości nowych lamp.

Zmiany na ulicy Piekiełko będą odczuwalne nie tylko w infrastrukturze, ale i organizacji ruchu. Zdecydowano, że po zakończeniu prac ulica stanie się jednokierunkowa. Planowane jest też powstanie zielonych terenów rekreacyjnych. Takie zabiegi mają ponownie ożywić ten obszar miasta.

Na wysokości budynku Filmowa 2 na łuku pojawi się zielony skwer. Przystępujemy także do konkursu na dokumentację skweru przy Teatrze Lalki Tęcza. Chcielibyśmy, aby powstał tam osiedlowy park, z wykorzystaniem części istniejącej już infrastruktury i zlikwidowaniem niektórych jej elementów – mówi wiceprezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka.

Na razie roboty prowadzone są od ulicy Jedności Narodowej do Zamenhofa. Kolejny etap prac do ulicy Grodzkiej uzależniony jest od koncepcji zagospodarowania Starego Rynku, przy którym zakończono odkrywki archeologiczne.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.