K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Proces zabójcy taksówkarza

0

Dzisiaj, 17 października 2017 roku, rozpoczął się proces o zabójstwo słupskiego taksówkarza. Na ławie oskarżonych zasiada 26-letni Łukasza M., mieszkaniec gminy Słupsk. Do morderstwa doszło w listopadzie ubiegłego roku.

Przypomnijmy, że 22 listopada 2016 roku rodzina słupskiego taksówkarza zgłosiła jego zaginięcie. Tego samego dnia w późnych godzinach wieczornych taksówkę zaginionego policja odnalazła w zagajniku w pobliżu Głobina. Wewnątrz było ciało 65-letniego właściciela samochodu. Jak wykazała sekcja zwłok, został on uduszony. Niespełna tydzień później zatrzymano podejrzanego o dokonanie morderstwa 25-letniego wówczas Łukasza M., który przyznał się do tego czynu. W maju tego roku prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia w sprawie zabójstwa taksówkarza. Dzisiaj rozpoczął się proces.

Pierwszego dnia zeznawali świadkowie, wśród nich między innymi wdowa po taksówkarzu, która występuje także jako oskarżyciel posiłkowy. Łukasz M. ponownie przyznał się do winy, ale zaznaczył, że nie planował zabójstwa i nie chciał zabić. Wyraził także żal za popełniony czyn. Rodzinę zabitego przez siebie mężczyzny prosił o wybaczenie. Dodał też, że teraz zdaje sobie sprawę z rozmiaru wyrządzonych krzywd. Również wyrządzonych swoim rodzicom. Proces będzie kontynuowany.

 

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.