K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Scyzoryk z Lęborka

0

Policjanci z lęborskiej komendy zatrzymali 22-latka, który groził niebezpiecznym narzędziem ekspedientce w jednym ze sklepów na terenie Lęborka. Jak się okazało, mężczyzna miał przy sobie scyzoryk oraz woreczek strunowy z białym proszkiem, który przekazano do badania.

W tym tygodniu w jednym z lęborskich pawilonów handlowych doszło do niepokojącego zdarzenia. Młody mężczyzna, mając przy sobie ostre narzędzie, miał zachowywać się nerwowo i chaotycznie i grozić pracownicy sklepu. Wezwani na miejsce interwencji policjanci z lęborskiej komendy zatrzymali 22-latka. St. sierż. Aleksandra Ligmanowska z KPP w Lęborku poinformowała, że mężczyzna miał przy sobie scyzoryk, a podczas przeszukania znaleziono też przy nim woreczek strunowy z białym proszkiem.

Zabezpieczone przy mężczyźnie substancje przekazano biegłemu do badania. Funkcjonariusze przesłuchali pokrzywdzoną i świadka oraz przyjęli zawiadomienie o przestępstwie. Zatrzymany lęborczanin spędził noc w policyjnym areszcie. Usłyszał już zarzuty. Za kierowane groźby z użyciem niebezpiecznego narzędzia mężczyźnie grozi nawet do pięciu lat więzienia, natomiast za posiadanie środków odurzających do trzech lat pozbawienia wolności. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.