K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Skalar trzeci na Pomorzu

0

Podczas Międzynarodowych Mistrzostw Miasta Gdańska w pływaniu znakomicie spisali się pływacy Towarzystwa Pływackiego Skalar Słupsk. Zdobyli 29 medali, w tym 13 złotych.

W zawodach, rozgrywanych na 25 metrowej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gdańsku, rywalizowało ponad 400 zawodników z roczników 2002-2008 reprezentujących 24 kluby. W tym gronie była 13-osobowa grupa pływaków Skalara Słupsk, w której połowa zawodników to uczniowie VII klasy pływackiej Szkoły Podstawowej nr 8 w Słupsku, gdzie od dziewięciu lat – przy współpracy klubu, szkoły i miasta – prowadzony jest system szkolenia.

Ze złotymi medalami wrócili Wiktoria Palicka na 100 i 200 m stylem grzbietowym oraz Amelia Drużba na 50 i 200 m dowolnym. Gracjan Krumplewski wygrał 50 m stylem dowolnym, a Michał Grzecza do kolekcji dorzucił złoto na 50 m grzbietem oraz 100 m motylkiem i 100 m stylem zmiennym. Medale srebrne i brązowe zawisły jeszcze na szyi Kai Szeremety, Aleksandra Janczylika i Marceliny Kosteckiej. Pływacy Skalara Słupsk z zawodów wrócili z dorobkiem 29 medali w tym było 13 złotych, 8 srebrnych i tyleż brązowych. Ta liczba medali i suma punktów za zajęte miejsca dała słupskiemu klubowi trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej klubów. Podopieczni Macieja Kowalewskiego i Dariusza Grondziewskiego pokazali, że należą do czołówki klubów na Pomorzu w tych kategoriach wiekowych i coraz mocniej zaznaczają swoją obecność na arenie krajowej.

Trener Maciej Kowalewski nie kryje radości z tych osiągnięć. Zawody były mocno obsadzone, ponieważ pojawili się zawodnicy z zagranicy i nie brakowało silnych klubów z całej Polski. Zajęcie trzeciego miejsca drużynowo przez 13-osobową ekipę trzeba w tej sytuacji uznać za duży sukces. Do najlepszych pływaczek należy Agnieszka Rutkowska, która z roku na rok poprawia swoje osiągnięcia.

Bardzo duże postępy poczynili również Marcin Łabik, Julia Leszkiewicz, Karolina Suchańska i Amelia Bałoban, którzy co prawda nie zdobyli medali, ale poprawili swoje rekordy życiowe. Podwójny medalista Aleksander Janczylik stwierdził, że zawsze mogłoby być lepiej, a czterokrotna medalistka Amelia Drużba przyznała, że są dla niej konkurencje łatwiejsze i trudniejsze, ale pływania nie zamienilaby już na inną dyscyplinę sportu.

Dodatkową atrakcją zawodów była rywalizacja o Puchar Alicji Pęczak, trzykrotnej olimpijki, wielokrotnej medalistki Mistrzostw Świata i Europy w stylu klasycznym. Nie było niespodzianki. Puchar powędrował do Agnieszki Rutkowskiej, zawodniczki Skalara Słupsk, która była pierwsza na wszystkich dystansach w stylu klasycznym. Trofeum wręczała sama Alicja Pęczak. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.