K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Przez tunel na Żeromskiego

0

Ogłoszono przetarg na długo oczekiwaną rozbudowę tunelu dla pieszych pod torami kolejowymi, łączącego dworzec z ulicą Żeromskiego w Lęborku. Inwestycja będzie prowadzona w ramach budowy węzła przesiadkowego przy lęborskiej stacji PKP.

Chcąc przedostać się szybko z dworca PKP w stronę ulic Toruńskiej, Żeromskiego lub osiedle Sportowa lęborczanom zdarza się skracać drogę i przechodzić przez tory. To niebezpieczne zachowanie często kończyło się jednak mandatem. Właśnie rozpoczęły się działania, które przyczynią się do rozwiązania tego problemu. Miasto ogłosiło przetarg na rozbudowę podziemnego tunelu dla pieszych na stacji kolejowej. Będzie to pierwsze zadanie wpisujące się w większą inwestycję, czyli budowę lęborskiego węzła przesiadkowego.

Burmistrz Witold Namyślak przypomina, że umowa na dofinansowanie tej inwestycji została już podpisana i miasto wkracza w fazę jej realizacji. Pierwszym etapem jest przejście podziemne, połączenie nim dwóch stron miasta oraz wybudowanie towarzyszącej temu infrastruktury (parkingi, winda, zjazdy). Przetarg opiewa na ok. 3,5 miliona. Burmistrz dodaje, że jest to trudny czas dla inwestorów, ale zapewnia, że miasto konsekwentnie będzie realizowało ten projekt.

Aż 85 procent stanowi pozyskane przez miasto dofinansowanie z Regionalnego programu operacyjnego województwa pomorskiego na lata 2014-2020. Transportowa inwestycja ma wpłynąć nie tylko na atrakcyjność okolic dworca PKP i pobliskich ulic. Ma na celu przede wszystkim zwiększenie komfortu oraz bezpieczeństwa pasażerów komunikacji kolejowej i autobusowej. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.