K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Złoty rzut Martyny

0

Martyna Szaniawska zawodniczka Towarzystwa Sportowego Judo Gryf Słupsk w kategorii do 70 kg zdobyła w Poznaniu tytuł Mistrzyni Polski Młodziczek.

W Poznaniu blisko 400 zawodniczek i zawodników z klubów całej Polski w 19 kategoriach wagowych walczyło o medale Mistrzostw Polski w Judo. Słupsk reprezentowała siódemka zawodników z klubu Towarzystwa Sportowego Judo Gryf Słupsk, a wśród nich Katarzyna Gołojuch, Daniel Zając, Wiktor Talewski, Jakub Nieznalski, Janusz Rydzewski, Dawid Siemieński i Martyna Szaniawska. Z tego grona największy sukces osiągnęła Martyna Szaniawska, uczennica 3 klasy Gimnazjum nr 5 w Słupsku, która wywalczyła w kategorii do 70 kg tytuł mistrzyni Polski młodziczek. W walce finałowej Martyna potrzebowała tylko 10 sekund, aby swoim ulubionym rzutem seoi nage pokonać faworytkę tej kategorii wagowej Jagodę Żydek z UKS-u Dwójka Rydułtowy przez ippon. Martyna Szaniawska nie kryła zadowolenia ze swojego występu, chociaż nie spodziewała się, że będzie aż tak dobrze. Z wykonaniem rzutu trafiła w idealnym momencie. Zastrzega też, że w swoim arsenale wykonywanych technik ma także inne rzuty, ale ustawienie przeciwniczki pozwoliło wykonać właśnie ten.

Trener Lidiusz Kazior mówi, że w tej grupie wiekowej ma naprawdę dobre zawodniczki i spokojnie może patrzyć w przyszłość. Wierzy, że inne dziewczęta pójdą w ślady Martyny.

Nieco gorzej wypadli pozostali słupscy judocy, którzy swój start zakończyli już na walkach eliminacyjnych. Największego pecha miał Dawid Siemieński w kategorii 50 kg, który w pierwszej walce doznał urazu nadgarstka i nie był w stanie walczyć. Lidiusz Kazior uważa, że powrót z takich zawodów ze złotym medalem musi cieszyć każdego trenera. Nie ukrywa jednak, że aspiracje klubu. Trenerów i zawodników sięgają znacznie wyżej.

W klasyfikacji medalowej mistrzostw na 48 startujących klubów TS Judo Gryf Słupsk zajął 12 miejsce. To czwarty medal mistrzostw Polski słupskich judoków zdobyty w tym roku. Z srebrnymi medalami, lecz w innych kategoriach wiekowych, wrócili wcześniej Jakub Nawrot i Bartosz Szaniawski – starszy brat Martyny. Złoty medal do kolekcji klubowej dołożył również Leon Choiński, który startował w mistrzostwach Polski niepełnosprawnych, rozgrywanych w Luboniu koło Poznania.

Teraz dzięki swojej ciężkiej pracy na treningach i dużym zaangażowaniu Martyna sięgnęła po tytuł mistrzyni Polski. Sukces nowej Mistrzyni Polski jest również sukcesem trenerów słupskich judoków, Ireny Waszkinel i Lidiusza Kaziora. Słowa podziękowań należą się też tym licznym firmom i instytucjom, które od lat wspierają słupskie judo. Bez tego wsparcia nie byłoby sukcesów. Trener Kazior ma nadzieję, że kiedyś i jakieś duże firmy dostrzegą potencjał reklamowy w sukcesach słupskich judoków. Warto też pamiętać, że judo w Słupsku jest obecne już ponad pół wieku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.