K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Zmiany przed sklepami

2

Markety zlokalizowane w centrum Słupska wprowadziły parkometry na swoich parkingach. Postój po pobraniu biletu przez godzinę jest darmowy, ale po jej upływie trzeba już uiścić opłatę. Brak kwitu za szybą samochodu równa się karze 80 złotych.

Niektóre sklepy wielkopowierzchniowe, aby walczyć z zalegającymi na ich parkingach samochodami, wprowadziły parkometry. Teraz każdy klient pozostawiający auto przed marketem musi pobrać z urządzenia bilet. W zależności od sieci pierwsze 45-60 minut postoju jest darmowe. Jednak po upływie tego czasu trzeba już wnieść opłatę. Za nieprzestrzeganie nowych zasad można słono zapłacić. Kara sięga nawet 95 złotych. Klienci ze zmian nie są zadowoleni.

Jeżeli często wpadam jedynie na 5-10 minut, żeby szybko zrobić zakupy, dodatkowo pada deszcz, a przecież do automatu trzeba dojść, wydrukować bilet, wrócić – to szkoda zachodu – ocenia pan Leszek ze Słupska.

Bezpłatna jest tylko godzina. A jeżeli będzie kolejka albo będą większe zakupy, to nie wyrobię się w tym czasie – dopowiada pani Janina.

Dużo osób, zaskoczonych nagłymi zmianami, zdążyło już zapłacić za swoją nieuwagę. Inni wskazują, że markety nie informują odpowiednio o nowych regulacjach, a operatorzy parkometrów czyhają tylko, aby wypisać mandat. W takiej sytuacji znalazł się mieszkaniec Słupska – pan Jakub, który w pierwszych dniach wprowadzenia nowych zasad parkowania zapłacił 90-złotowy mandat za postawienie samochodu przed placówką handlową przy ulicy Sobieskiego. Zdaniem słupszczanina informacje na temat sklepowych parkometrów w ogóle nie były nagłaśniane.

Pierwsze płatne postoje wprowadził market znajdujący się przy ul. Banacha. Przedstawiciele sklepu narzekali, że mieszkańcy sąsiadujących bloków zrobili sobie na ich terenie osiedlowy parking. Po kilku miesiącach pomysł podchwyciły sklepy z centrum miasta.

(opr. jwb)

Dyskusja2 komentarze

  1. Najlepszy sposób na zniechęcenie klienta do zakupów.. gratulacje.
    Ja przestałem korzystać z Kauflandu i wszystkich tych sklepów, które mają parkingi z parkometrami po prostu szkoda mi czasu. Wolę podjechać na peryferie i tam zrobić zakupy…

  2. kto im udostępni dane samochodu i kierowcy do wystawienia mandatu? a jeżeli to bezprawnie jakaś prywatna firemka nie jest uprawniona do otrzymywania danych osobowych …..