K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Będzie więcej zniżek?

0

Zawierając porozumienie ze stowarzyszeniem MANKO z Krakowa również Lębork przystąpił do programu pod nazwą „Ogólnopolska Karta Seniora”. O kartę uprawniającą do zniżek na wyszczególnione usługi lub produkty mogą ubiegać się osoby powyżej 60. roku życia.

Podobnie, jak w innych gminach i miastach, również w Lęborku przystąpiono do programu „Ogólnopolska Karta Seniora”, realizowanego przez stowarzyszenie MANKO z Krakowa.

Wychodząc naprzeciw potrzebom osób 60 plus, bo tak kwalifikowana jest kategoria seniorów, przystąpiliśmy do tej inicjatywy jako partner – wyjaśnia Sławomir Tutakowski z referat spraw społecznych ratusza. Jako partnerzy staramy się o to, aby w naszym mieście jak najwięcej miejsc było przyjaznych seniorom.

W celu zwiększenia pakietu zniżek dla seniorów przedstawiciele lęborskiego ratusza zachęcają organizacje, instytucje i przedsiębiorstwa do przystąpienia do programu właśnie w charakterze partnera. Sławomir Tutakowski uważa, że jest to dla przedsiębiorstwa szansa na kreowanie pozytywnego wizerunku w całym kraju.

Wiadomo, że ta grupa społeczna ma konkretne oczekiwania i potrzeby, więc zachęcamy gorąco, aby przystępować do tego programu. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje i podpowiedzi. Jeżeli pojawiłyby się pytania, jesteśmy do dyspozycji. Pakiet przystąpienia do tego programu jest bezpłatny, a polega to na tym, że firma jest wpisywana na ogólnopolską listę tych, które honorują kartę seniora, a swoje punkty, siedziby może oznaczyć specjalnymi naklejkami informującymi o miejscu przyjaznym seniorom – dodaje S. Tutakowski.

Szczegółowe informacje można uzyskać telefonicznie bezpośrednio w stowarzyszeniu Manko lub w Urzędzie Miejskim w Lęborku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.