K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pracodawcy szukają pracowników

0

W słupskiej Hali Gryfia odbyła się druga edycja targów pracy, zorganizowanych przez Izbę Przemysłowo-Handlową. Impreza zgromadziła ponad 40 firm, które przygotowały oferty zatrudnienia w różnych zawodach.

Słupska Izba Przemysłowo-Handlowa wraz z partnerami ponownie wyszła z inicjatywą organizacji targów pracy. Majowa impreza spotkała się z ciepłym przyjęciem ze strony lokalnych przedsiębiorców, dlatego zdecydowano o jej powtórzeniu. Swoje stoiska prezentowały najlepsze firmy z regionu. Atrakcyjne oferty pracy czekały nie tylko na mieszkańców Słupska i okolic, ale także na osoby z zagranicy.

Targi pozwalają na skrócenie dystansu pomiędzy przedsiębiorcą a poszukującym pracy. Otwarty i mniej zobowiązujący charakter imprezy umożliwia łatwiejsze nawiązywanie kontaktów. Obecnie na rynku jest ogromne zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników, i to oni zaczynają dyktować warunki. Korzystna sytuacja dla osób poszukujących pracy ma swoje potwierdzenie w atrakcyjnych warunkach angażu. W ostatnim czasie – podkreśla Wojciech Szulc z firmy Bajcar – drastycznie zmniejszyła się liczba chętnych do podjęcia zatrudnienia, z kolei ci, którzy się zgłaszają, niekoniecznie spełniają oczekiwania pracodawców. Niektóre firmy, aby ratować swoją sytuację, proponują darmowe szkolenia przyuczające do zawodu.

Jesteśmy zmuszeni do pewnego rodzaju kompromisów. Z reguły zgadzamy się na to, aby osoby te podejmowały u nas przeszkolenie zawodowe, ewentualnie fundujemy im takie kursy na zewnątrz – przyznaje przedstawiciel fabryki okien i drzwi.

Większość lokalnych zakładów produkcyjnych posiada ten sam problem – brak kadry technicznej. Wioletta Hałabura ze Scanii Słupsk nie kryje, że rynek pracownika wymusza na pracodawcach dużo większe staranie o atrakcyjne warunki zatrudnienia. Obecnie przedsiębiorstwo poszukuje kadry inżynierskiej – inżynierów konstrukcji, procesu produktu, ale także pracowników produkcyjnych – monterów, elektryków, mechaników, lakierników spawaczy i magazynierów

Po targach przedsiębiorcy zaczną dokładną analizę złożonych podań o pracę. Na pewno wiele osób będzie mogło liczyć na odpowiedź i konkretne oferty zatrudnienia. Izba Przemysłowo-Handlowa przyznaje, że forma imprezy przypadła wszystkim do gustu i już teraz przygotowuje się do kolejnych edycji.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.