K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Słupszczanin w centrali PZW

0

Teodor Rudnik, wieloletni prezes Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Słupsku został wybrany prezesem Zarządu Głównego tej organizacji. Wyboru dokonali przedstawiciele wędkarzy podczas XXXI Krajowego Zjazdu Delegatów PZW w Warszawie.

Zorganizowane wędkarstwo na ziemiach polskich ma ponad 135-letnią tradycję. Polski Związek Wędkarski w obecnej formie 2 lata temu obchodził 65. rocznicę istnienia. Obecnie liczy ponad 630 tys. członków. Związek zawiaduje nie tylko wędkarzami, ale też organizuje rekreację, zawody wędkarskie, czuwa nad użytkowaniem wód i działa na rzecz ochrony przyrody. Jest też strażnikiem etyki wędkarskiej. Od lat uczy i wychowuje kolejne roczniki wędkarzy.

Jesteśmy wiele lat opóźnieni w zachowaniach nad wodą – uważa nowo wybrany prezes Zarządu Głównego PZW. – Będę się starał, żeby wody otworzyć dla młodych ludzi. By nie musieli płacić. Oni tych ryb za dużo nam z wód nie zabiorą. Chodzi o to, by chcieli spędzać wolny czas nad wodą. Kiedyś napisałem taki program: „PZW w szkole. Etyka, ekologia, wędkarstwo”. Na bazie tego programu – być może wymagającego modyfikacji i rozbudowania – chciałbym wspólnie z ministerstwem edukacji podjąć próbę wprowadzenia tej tematyki do szkół, by krzewić świadomość korzystania z dobrodziejstw środowiska wodnego.

Teodor Rudnik z wykształcenia jest historykiem, obecnie emerytowanym nauczycielem II LO w Słupsku. Przez wiele lat do chwili obecnej był prezesem Zarządu Okręgu w Słupsku. Na stanowisko prezesa Zarządu Głównego PZW wybrany został w miniony piątek, 20 października. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.