K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

W przepełnionym daihatsu

0

Zgodnie z przepisami za przewożenie zbyt dużej liczby osób kierującemu zatrzymywane jest prawo jazdy na trzy miesiące. Przekonał się o tym kierowca osobowego Daihatsu, którego do kontroli drogowej zatrzymali policjanci z Lęborka. Przewoził on o pięciu pasażerów za dużo.

W ubiegłym tygodniu na terenie Lęborka policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli samochód marki Daihatsu. Okazało się, że wewnątrz, oprócz kierującego, znajduje się jeszcze sześć osób. Samochód zgodnie z zapisem w dowodzie rejestracyjnym przystosowany był do przewozu wyłącznie… dwóch osób.

Liczba osób w tym pojeździe była zwiększona o pięć – mówi asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku. – Dodatkowo, w trakcie kontroli policjanci stwierdzili, że właściciele samochodu samowolnie umieścili w nim dodatkowe siedzenia, żeby pasażerowie mogli wygodnie poruszać się tym autem. Kierował nim szesnastolatek, który posiadał uprawnienia B1, a do prowadzenia tego pojazdu wymagane było prawo jazdy kategorii B.

Szesnastolatkowi zatrzymano prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu. Funkcjonariusze przypominają, że zgodnie z obowiązującymi od 18 maja 2015 roku przepisami, kierowca traci prawo jazdy również za zbyt dużą liczbę przewożonych w aucie osób. W przypadku niebezpiecznego zdarzenia drogowego takie praktyki mogą mieć tragiczne konsekwencje. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.