K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Bluesowo z HAWK

0

Wkrótce będzie można wziąć udział w koncercie bluesowym grupy HAWK. Wydarzenie z udziałem muzyków-pasjonatów z Pomorza odbędzie się w sobotę, 28 października, w Lęborskim Centrum Kultury „Fregata”. Wstęp będzie nieodpłatny.

Zespół HAWK postał w 2016 roku z inicjatywy Wiesława Karpika, który gra na perkusji od 45 lat. Występował na arenie krajowej i międzynarodowej. Formacja HAWK zagrała już kilkanaście koncertów, m.in. jako support zespołu Cree. W repertuarze grupy znajdują się znane piosenki rockowe oraz bluesowe, takich wykonawców jak Eric Clapton, Tadeusz Nalepa, Dżem czy Gary Moore. Wiesław Karpik wyjaśnia pochodzenie nazwy zespołu. Tworzą je pierwsze litery imion muzyków, czyli Henryk Gutowki (gitara), Andrzej Jaryczewski (bas), Wiesław Karpik (perkusja) i Karol Ratowicz (gitara, śpiew).

Najbliższy koncert grupy HAWK odbędzie się w Lęborskim Centrum Kultury „Fregata” w sobotę, 28 października, o godzinie 18.

Zapraszamy wszystkich znajomych z Lęborka, okolic, wszystkich, którzy mają możliwość przyjścia na nasz koncert – mówi Wiesław Karpik. – Nasz zespół wprawdzie niedługo istnieje w tym składzie, ale fajnie się współpracuje, fajnie się gra.

Bezpłatne wejściówki dostępne są w kasie kina przy ulicy Gdańskiej 12 oraz w Centrum Informacji Turystycznej „Brama Kaszubskiego Pierścienia” przy al. Niepodległości 6 w Lęborku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.