K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kolejny mural w Słupsku

0

Mural autorstwa japońskiej artystki Yumi Hayashi odsłonięty został przy filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Hubalczyków. Powstał w ramach tzw. słupskiej jesieni z Astrid Lindgren.

Mural jest nieco wycofany na głębokie zaplecze filii biblioteki publicznej przy Hubalczyków, niejako odwrócony od ulicy. Niewielki, ale niezwykle barwny, z dużą ilością detali. Dlaczego jednak niewidoczny od strony tak ruchliwej drogi, jaką jest ulica Hubalczyków?

Ale frontem do mieszkańców! – odpowiada Jolanta Krawczykiewicz, dyrektor Słupskiego Ośrodka Kultury w Słupsku. Biblioteka jest w tym budynku, a wejście do niej właśnie z tyłu budynku. Na muralu są książki, pisarka Astrid Lindgren, a więc zachęta do czytania. Już wiemy, że ten widok bardzo umila życie mieszkańcom osiedla.

To kolejny mural, który pojawia się poza centrum miasta. Jest to jednak, jak zapewnia Jolanta Krawczykiewicz, celowe działanie. Chociaż ścian do artystycznego zagospodarowania w śródmieściu nie brakuje, to realizowana przez SOK „muralowa” uchwała dotyczy całego miasta. Dzięki temu powstały malowidła także na ulicach Lotha, Braci Gierymskich, a teraz Hubalczyków.

W sumie w mieście powstało już 18 murali. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.