K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nowe autobusy MZK

0

Miejski Zakład Komunikacji w Słupsku kupił cztery nowe autobusy. Pojazdy warte ponad 4 miliony złotych zastąpią najbardziej wyeksploatowane maszyny w spółce miejskiej.

Słupsk unowocześnia tabor zbiorowego transportu publicznego. Właśnie zakupiono cztery nowoczesne autobusy, które wyprodukowały słupskie zakłady Scanii. Pieniądze na inwestowanie w miejską komunikację pozyskano z funduszy europejskich. Dzięki temu – podkreśla prezydent Robert Biedroń – Słupsk dysponuje najnowocześniejszym w Polsce sprzętem transportu pasażerskiego. Zdaniem samorządowca nawet wiele miast w Europie Zachodniej nie ma takich autobusów, z jakich korzystają słupszczanie.

Modernizacja floty jest elementem strategii zachęcającej mieszkańców do korzystania z transportu publicznego. Silniki autobusów spełniają najostrzejsze normy emisji spalin Euro 6 i ograniczenia hałasu, a przy tym zapewniają wysoki komfort podróży.

Klimatyzowane w pełni, wyposażone w monitoring, który zapewnia bezpieczeństwo naszym pasażerom, oraz w system informacji pasażerskiej online, dzięki czemu korzystający z komunikacji miejskiej są znakomicie poinformowani o dostępności autobusów na poszczególnych przystankach – informuje Anna Szurek, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Słupsku.

Tabor MZK jest jednym z najmłodszych w kraju – średni wiek autobusu wynosi sześć i pół roku. Ponadto za rok planuje się zakup kolejnych pięciu pojazdów, które sukcesywnie będą zastępować kilkunastoletnie egzemplarze. Słupski zakład komunikacji posiada 57 autobusów, z czego 43 z napędem ekologicznym.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.