K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wpadka z cudzym portfelem

0

W jednej z lęborskich aptek ukradziono portfel. Policja zatrzymała w tej sprawie mężczyznę. Jak się okazało, 34-latek dopuszczał się już wcześniej przestępstw o podobnym charakterze. W ubiegłym tygodniu skradł również towar ze sklepu wielkopowierzchniowego.

Do zuchwałej kradzieży doszło w ubiegłym tygodniu w jednej z lęborskich aptek. Mężczyzna niepostrzeżenie wyniósł z niej cudzy portfel z pieniędzmi w kwocie 300 złotych wraz dokumentami. Asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku mówi, że mężczyzna wykorzystał moment nieuwagi personelu i fakt, że drzwi na zaplecze były uchylone.

Zatrzymany mężczyzna, który dokonał kradzieży to 34-letni mieszkaniec powiatu lęborskiego. Przyznał się do zarzucanego mu czynu, ale nie chciał wskazać co zrobił ze skradzionym mieniem ani nie próbował wyjaśnić swojego zachowania. Był znany policjantom z wcześniejszych przestępstw o podobnym charakterze.

W trakcie ustaleń policyjnych okazało się, że ten sam mężczyzna dwa dni po tym zdarzeniu dokonał kradzieży produktów spożywczych w jednym z supermarketów na terenie Lęborka – dodaje Magdalena Zielke.

Łupem złodzieja padł wówczas towar o łącznej wartości ponad 500 złotych. Za tego typu przestępstwa grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.