K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Błażej z brązem

0

W Tarnowie Podgórnym odbyły się VI Mistrzostwa Polski Młodzików im. Pawła Szydło w boksie. Z brązowym medalem w kategorii 62 kg wrócił Błażej Konszewicz pięściarz Słupskiego Klubu Bokserskiego Energa „Czarni”.

W mistrzostwach Polski młodzików w boksie startowało stu jedenastu zawodników z rocznika 2003, którzy – tocząc trzyrundowe boje po 1,5 minuty – rywalizowali w 18 kategoriach wagowych. Najlepsi, wyłonieni w eliminacjach strefowych, reprezentowali 59 klubów z 14 okręgowych związków bokserskich. Nie zabrakło w mistrzostwach reprezentantów Słupskiego Klubu Bokserskiego Energa „Czarni”. Słupski klub reprezentowali Jakub Borkowski (waga do 46 kg) i Błażej Konszewicz (do 62 kg). Trenerem młodych pięściarzy jest Jerzy Walczuk. Największy sukces z tej dwójki odniósł Błażej Konszewicz, który zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski. Boks uprawia od 10 roku życia, ale tak serio – ze pojedynkami w ringu – dopiero od początku tego roku. Błażej Konszewicz nie zamierza na tym sukcesie poprzestać. Wyjeżdża na obóz treningowy kardy Polskie w tej kategorii wiekowej do Zakopanego, później czeka go olimpiada młodzieżowa, w której chce odegrać znaczącą rolę.

Brązowy medalista ma 14 lat i jest uczniem Szkoły Podstawowej nr 4 w Słupsku. W dotychczasowej karierze pięściarskiej stoczył 9 walk punktowanych oraz kilkanaście pojedynków sparingowych. Walkę o finał przegrał z Pawłem Balwierzem, zawodnikiem klubu San Paulo Masłońskie k/Częstochowy, którego trenerem jest ksiądz bokser Zbigniew Dudek. Słupski szkoleniowiec Jerzy Walczuk nie krył, że medal Błażeja był dla niego niespodzianką. Bardziej liczył na sukces Jakuba Borkowskiego, ale ten w losowaniu od razu trafil na mistrza Polski i uczestnika mistrzostw Europy. Po wyrównanej 3-rundowej walce przegrał, a jego przeciwnik kolejne pojedynki, łącznie z finałem, wygrał przed czasem. Trener Walczuk podkreśla, że walki na mistrzostwach stały na naprawdę wysokim poziomie, co jeszcze podnosi wartość zdobytego medalu.

Ostatnie lata słupskich pięściarzy są trochę mniej obfite w medale rangi mistrzostw Polski. Ale, jak zaznaczył Jerzy Walczuk, jest kilku chłopców, którzy w niedługim czasie mogą zdobywać medale z najcenniejszego kruszcu. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.