K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Prezes zrezygnował

0

Po nieco ponad roku urzędowania z funkcji prezesa Słupskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Czyn” zrezygnował Zbigniew Gałek. Rada nadzorcza spółdzielni wkrótce ogłosi konkurs na obsadę tego stanowiska.

W trakcie wczorajszego posiedzenia Rady Nadzorczej Słupskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Czyn” z funkcji prezesa zarządu zrezygnował Zbigniew Gałek. Piastował on to stanowisko nieco ponad rok, kiedy to wygrał konkurs i zastąpił na nim Iwonę Falkowską. Rada nadzorcza spółdzielni tę rezygnację przyjęła. Jej dotychczasowy przewodniczący, Dariusz Kurowski, zawiesił swoje członkostwo w radzie i został przez nią oddelegowany do pracy w zarządzie. W telefonicznej rozmowie z naszą redakcją Dariusz Kurowski powiedział, że jego nowe miejsce pracy nie wiąże się ze zmianą wynagrodzenia, a będzie go obowiązywało do czasu rozstrzygnięcia konkursu. Poszukiwanie nowego prezesa zarządu spółdzielni ma być ogłoszone jeszcze dzisiaj lub jutro.

Oficjalnie przyczyny rezygnacji nie są znane. Z nieoficjalnych informacji przekazanych przez członków spółdzielni wynika, że zarząd pod kierownictwem Zbigniewa Gałka miał rzekomo nie realizować postanowień rady nadzorczej albo czynić to z opóźnieniem. Zastrzeżenia rady wzbudzać miało także wdrażanie w życie planów remontowych spółdzielni. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.