K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Z telefonem pod wpływem…

0

Dwóch mieszkańców powiatu lęborskiego w trakcie libacji alkoholowej urządziło sobie nieodpowiedzialną zabawę. Na przemian dzwonili pod numer alarmowy, blokując linię osobom, które rzeczywiście mogły potrzebować pomocy. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani przez policję.

Wiele osób pod numer alarmowy dzwoni z błahych pobudek lub po to, by złośliwie lub dla żartu blokować linię. Niestety do takiej właśnie sytuacji doszło na terenie powiatu lęborskiego. Dyspozytor pogotowia ratunkowego poinformował dyżurnego policji, że z jednego numeru telefonu komórkowego o różnych porach ktoś kilkunastokrotnie nawiązywał już połączenia. W rozmowie z dyspozytorem osoba ta była arogancka, po czym się rozłączała. Funkcjonariusze komisariatu policji w Łebie ustalili personalia właściciela komórki. Pod namierzonym adresem znajdowało się dwóch mężczyzn w wieku 30 i 37 lat. Jak się okazało, postanowili w ten sposób urozmaicić sobie czas podczas libacji alkoholowej. St. sierż. Aleksandra Ligmanowska z KPP w Lęborku mówi, że mężczyźni zrobili to dla zabawy i podczas przesłuchania nie potrafili powiedzieć, dlaczego.

Ze swojego zachowania mężczyźni będą tłumaczyli się przed sądem. Mieszkańcom powiatu lęborskiego grozić może kara do jednego miesiąca ograniczenia wolności lub grzywna w wysokości 5 tysięcy złotych. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.