K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dzierżawa też droższa

0

Słupski magistrat zrezygnował z leasingu lodowiska, ponieważ ta forma zakupu okazała się za droga. Następnie zdecydowano się na dzierżawę ślizgawki, ale i w tym wypadku koszty są wyższe, niż zakładano.

Już od trzech lat zimą przed ratuszem pojawia się miejska ślizgawka. W tym roku miasto chciało nabyć lodowisko na własność w formie leasingu. Za wysupłane z budżetu na ten cel 680 tysięcy złotych nie udało się jednak nic kupić. Żeby zdążyć z uruchomieniem atrakcji już w grudniu, wrócono do koncepcji dzierżawy ślizgawki. Zawieranie takiej transakcji przed samym sezonem sprawia, że jej cena jest wyższa.

Dzierżawa jest droższa niż w ubiegłym roku. Wtedy przetarg robiliśmy już w lipcu, a jak wiadomo, czas w tym wypadku ma znaczenie. Teraz kwota jest ciut wyższa, niż planowaliśmy wydać, jesteśmy jednak przygotowani na dołożenie środków. Lodowisko na pewno będzie – informuje Agnieszka Klimczak, dyrektorka Słupskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

W przetargu na dzierżawę lodowiska swoje oferty zgłosiły dwie firmy. Tańsza z nich jest droższa o 8 tysięcy złotych od zakładanej przez SOSiR kwoty. Początkowo dzierżawa lodowiska miała kosztować 210 tysięcy złotych, teraz suma ta urosła już do 218 tysięcy. Uruchomienie ślizgawki planowane jest na 5 grudnia, natomiast zamknięcie nastąpi pod koniec lutego. W zeszłym roku z zimowej atrakcji skorzystało 30 tysięcy osób, a na biletach zarobiono 150 tysięcy złotych.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.