K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kooperacja prezydentów

0

Z wizytą do Słupska przybył prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak. Spotkanie służyło wymianie samorządowych doświadczeń sterników obu miast.

Poznań staje się wzorem dla Słupska. W odwiedziny do Roberta Biedronia przyjechał prezydent stolicy Wielkopolski, Jacek Jaśkowiak. Oprócz kurtuazyjnej wymiany uprzejmości, wizyta dotyczyła kwestii optymalnego zarządzania miastem. Obu prezydentów łączy to, że władze samorządową sprawują po raz pierwszy.

Prezydent Słupska podziękował włodarzowi Poznania za współpracę, regularne odwiedziny słupskich urzędników, ludzi kultury i lokalnego biznesu w poznańskim samorządzie. W ubiegłym tygodniu ekipa ze Słupska wizytowała ratusz w stolicy Wielkopolski w zakresie polityki senioralnej, natomiast Jacek Jaśkowiak był inicjatorem deklaracji podpisanej przez prezydentów wielu miast Polski, dotyczącej kierunku rozwoju tejże polityki.

W drugą stronę pochwał Robertowi Biedroniowi za sposób rządzenia Słupskiem nie szczędził włodarz Poznania.

To jest coś, co czego zachęcałbym także inne miasta. My musimy wzajemnie się uczyć i współdziałać. Te koszulki, które wymieniliśmy – biała i czerwona – pokazują, że współpraca miast ma wymiar ogólnopolski. Rzeczy, które robimy w Poznaniu i które wy robicie w Słupsku, są moim zdaniem znacznie ważniejsze dla Polski, niż mogłoby wynikać z połączonego potencjału obu naszych miejscowości. Inni będą do nas dołączać – mówił prezydent Poznania.

Przy okazji Jacek Jaśkowiak w holu słupskiego urzędu miejskiego otworzył wystawę zdjęć. Fotografie wykonane przez amatorów i profesjonalistów pokazują najciekawsze miejsca w Poznaniu. Natomiast do stolicy Wielkopolski powędrował podarowany przez prezydenta Słupska niedźwiadek szczęścia.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.