K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Nowe przyszkolne place

0

Na terenie dwóch szkół podstawowych w Lęborku powstaną nowe place zabaw. Ogródki jordanowskie pojawią się naprzeciwko budynków tak zwanych – dużej „Ósemki” oraz „Jedynki”. Dodatkowo przy jednej z placówek zagospodarowany zostanie obszar na siłownię zewnętrzną.

Przy wszystkich lęborskich szkołach podstawowych ma znajdować się odpowiednie zaplecze sportowo-rekreacyjne oraz urządzenia służące zabawie. Wcześniej place zabaw pojawiły się przy „Trójce” oraz „Siódemce”. Obecnie trwa zagospodarowywanie terenu przy Szkole Podstawowej nr 8.

Właśnie trwa etap końcowy prac na tym placu zabaw – mówi Marian Kurzydło, sekretarz miasta. – Mamy nadzieję, że jeszcze w tym roku skończą się procedury dotyczące placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1. W planach jest też mały plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 5. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku uda się zakończyć takie zadanie przy Szkole Podstawowej nr 4.

Planowane przyszkolne inwestycje mają być zrealizowane do przyszłego roku. Marian Kurzydło zaznacza, że ich podstawowym przeznaczeniem będzie służenie uczniom konkretnej szkoły. Place będą jednak otwarte po godzinach pracy szkoły i okoliczni mieszkańcy będą mogli z nich korzystać.

W regulaminie, gdybyśmy do niego spojrzeli, wyczytalibyśmy, że są one czynne od godziny siódmej aż do zmierzchu. Tak więc rano dzieci szkolne, a po obiedzie może mama z tatą i swoją pociechą, a może babcia z dziadkiem… – dodaje sekretarz miasta.

Dodatkowo przy Szkole Podstawowej nr 1 w Lęborku wyznaczono obszar na siłownię zewnętrzną, która ma być oddana do użytku jeszcze w tym roku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.