K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Akcja Znicz 2017

0

Jak co roku lęborska policja przygotowuje się do zabezpieczenia dnia Wszystkich Świętych. W dniach od 27 października do 2 listopada w działania „Znicz 2017” zaangażowanych będzie kilkudziesięciu policjantów, którzy wspierani przez funkcjonariuszy straży granicznej i straży miejskiej, zadbają o bezpieczeństwo na drodze i zapewnienie porządku publicznego.

 

W ramach akcji „Znicz 2017” funkcjonariusze będą kierować ruchem na drogach dojazdowych do lęborskiego cmentarza, udrażniać przejazd pojazdów w czasie największego natężenia ruchu na drodze krajowej nr 6 i wojewódzkiej nr 214 oraz czuwać nad bezpieczeństwem i porządkiem publicznym. Na dzień 1 listopada zaplanowano też zmiany w organizacji ruchu na terenie Lęborka.

Ulica Kaszubska będzie droga jednokierunkową od ronda Inki w kierunku cmentarza i dalej aż do końca obszaru zabudowanego miasta – mówi asp. Arkadiusz Loda z lęborskiej drogówki.

Wyjazd z okolic cmentarza dla osób, które dojadą do pierwszej pętli autobusowej odbywać się będzie ulicami Kartuską, Majkowskiego do ulicy Abrahama. Będzie tam obowiązywał ruch jednokierunkowy i zakaz zatrzymywania po obu stronach drogi. Natomiast wyjazd na wysokości trzeciej bramy cmentarza odbywać się będzie utwardzoną drogą leśną prowadzącą do ogródków działkowych Drętowo.

Zwracamy się do wszystkich kierowców o pozostawienie w dniu 1 listopad samochodów na przydomowych parkingach i korzystanie z komunikacji miejskiej lub przespacerowanie się na cmentarz – apeluje asp. Arkadiusz Loda. – Przewidujemy duże utrudnienia w ruch. Jeżeli ktoś zdecyduje się na dojazd do cmentarza autem powinien bezwzględnie stosować się do poleceń funkcjonariuszy kierujących ruchem na skrzyżowaniach oraz rondach.

Organizacja ruchu przy pozostałych cmentarzach na terenie powiatu lęborskiego pozostaje bez zmian. Policjanci proszą kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na pieszych, a szczególnie w godzinach wieczornych.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.