K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

LPR w Piaskowej

0

Na drodze krajowej nr 6, w miejscowości Piaskowa, na terenie powiatu lęborskiego doszło do wypadku. Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przetransportowało do szpitala jedną z osób poszkodowanych w drogowym zdarzeniu.

Do wypadku doszło dzisiaj, 27 października, na łuku drogi krajowej nr 6 w miejscowości Piaskowa. Czołowo zderzyły się ze sobą dwa pojazdy osobowe. W zderzeniu uczestniczył również trzeci pojazd – ciężarówka marki Man, która została zahaczona przez kierującego audi, jadącego od strony Słupska w kierunku Lęborka.

Jak wstępnie ustalono, prowadzący audi w trakcie manewru wyprzedzania zahaczył o tira, nie zapanował nad pojazdem i uderzył czołowo w opla jadącego z naprzeciwka. Na miejsce zdarzenia przybyła policja, straż pożarna oraz pogotowie. Z uwagi na obrażenia kierującego audi, 41-letniego mieszkańca powiatu wejherowskiego, decyzją służb medycznych wezwano Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Natomiast kierującego oplem przetransportowano karetką do szpitala. Funkcjonariusze policji zabezpieczyli ślady oraz wykonali dokumentację fotograficzną. Szczegółowe przyczyny wypadku będą ustalane.

Do zdarzenia doszło prawdopodobnie z powodu niezachowania należytej ostrożności podczas wyprzedzania innego pojazdu przez kierującego audi. Przez kilka godzin droga była zablokowana.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.